Републичко такмичење из биологије 2019.

У недељу, 26. маја 2019. године, на Биолошком факултету Универзитета у Београду, одржан је последњи ниво такмичења за мале (будуће?) биологе. И овде су се ученици наше школе показали као успешни млади природњаци.

Димитрије Миловић из 7/1, ученик наставнице Савке Ракић, освојио је 96 од максималних 100 бодова и тако заузео треће место. С обзиром на то да од ове године само прво три ученика из целе Србије добијају диплому, ово је итекако огроман успех за школу и нашег вредног Димитрија.

Представник осмог разреда Ива Богдановић из 8/3, биолога Тијане Морић, такође је добро урадила тест, али пошто није била међу првих троје, са такмичења је понела диплому за учешће. Подсећамо да је Ива у два дана имала два републичка такмичење, тако да је ово њен више него сјајан успех.

Честитамо нашим учесницима и њиховим предавачима и поносимо се њима. Браво!