28. 05. 2019.

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе 2019.

У суботу 25. маја 2019. у Тршићу је одржано 29. Републичко такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу су достојно представљали ученици Бошко Кукањац 7/4 и Ива Богдановић 8/3. Поносни смо на њихова постигнућа, а посебно на сјајно треће место, које је освојио Бошко Кукањац!

Важно је да истакнемо да су наши ученици били изузетни и на градском нивоу такмичења из српског језика – Бошко Кукањац 7/4 освојио је прво место (19 од максималних 20 поена), а Ива Богдановић 8/3 освојила је 2. место (17 поена). Велики труд, стрпљење и љубав према језику уродили су плодом, па су се наши ученици пласирали на највиши ниво такмичења.

Њихов ментор је била наставница српског језика Тамара Трифуновић Живковић.

Честитамо ученицима на оствареним резултатима и радујемо се сличним вестима из Тршића и следећег маја!