Савладана још једна степеница образовања

Савладана још једна степеница образовања

Свечаном доделом диплома и књига најбољим ученицима наше школе завршена је још једна наставна година у „Прешерну“. Осим Вуковим дипломама и књигама, ученици осмог разреда награђени су и посебним дипломама за своја изузетна залагања, посвећеност и резултате у одређеним областима, као и књигама које имају за циљ да и све остале ученике, који су постигли успех у некој од сфера свог интересовања, мотивишу да и наредне године буду једнако добри ако не и бољи!

На крају ове школске 2019/2020. године, 19-оро ученика осмог разреда понело је из школе успех одличан (5,00) и њих 29-оро награђено је књигама захваљујући постигнућима у различитим областима.

Поред ученика завршног разреда основне школе, 90-оро ученика од првог до седмог разреда такође je, традиционално – на Видовдан, награђено књигама (укупно ученика – 119). Ево прилике да наведемо поименце све награђене...

Носиоци Вукове дипломе

1. 8/1 Петар Крстић
2. 8/1 Димитрије Миловић
3. 8/2 Вук Вишњић
4. 8/2 Филип Гогић
5. 8/2 Александар Манојловић
6. 8/2 Анастасија Михаиловић
7. 8/2 Немања Павловић
8. 8/2 Марко Тишма
9. 8/2 Милица Тишма
10. 8/2 Мериса Ћенај
11. 8/3 Марта Бељић
12. 8/3 Лола Јевтић
13. 8/3 Тамара Самарџић
14. 8/3 Ивана Таталовић
15. 8/4 Александра Алексић
16. 8/4 Тамара Видаковић
17. 8/4 Бошко Кукањац
18. 8/4 Небојша Тодоровић
19. 8/4 Сара Шћекић

Ученици са постигнућима у верификованим и такмичењима Црвеног крста, Културног центра Раковице, Дечјег културног центра Београда, Пријатеља деце Раковице...

ПРВИ РАЗРЕД

1. 1/1 Андрија Брекић, Математички квиз (екипно) – 2. на општинском
2. 1/1 Николина Метер, „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 3. на општинском
3. 1/1 Љупка Срећковић, „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 2. на општинском
4. 1/3 Лена Пејић, Трка за срећније детињство – 2. на општинском

ДРУГИ РАЗРЕД

5. 2/2 Алекса Ђорђевић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – савремена дечја забавна песма
6. 2/2 Софија Јовић, Математички квиз (екипно) – 2. на општинском
7. 2/2 Уна Митић, Такмичење рецитатора - 2. на општинском
8. 2/3 Катарина Брекић, Трка за срећније детињство – 3. на општинском
9. 2/3 Лана Драмићанин, Трка за срећније детињство – 2. на општинском
10. 2/3 Петра Јордановић, Литерарни конкурс „Лепо је волети“, Дечји културни центар Београд – 3. на окружном
11. 2/3 Љиљана Ана Миловановић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – изборна народна песма
12. 2/3 Богдан Павловић, Литерарни конкурс „Лепо је волети“, Дечји културни центар Београд – 1. на окружном
13. 2/3 Сташа Шапески, Трка за срећније детињство – 1. на општинском

ТРЕЋИ РАЗРЕД

14. 3/1 Страхиња Дилпарић, Атлетско такмичење „Брзином до звезда“ (екипно) – 1. на општинском
15. 3/1 Јакша Дукић, Атлетско такмичење „Брзином до звезда“ (екипно) – 1. на општинском
16. 3/2 Дариа Глишић, Литерарни конкурс „Лепо је волети“, Дечји културни центар Београд – 2. на окружном
17. 3/2 Нађа Пауновић, Математички квиз (екипно) – 2. на општинском
18. 3/3 Дамјан Котарски, Математика – 3. на општинском
19. 3/3 Дрина Митровић, Математика – 3. на општинском

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

20. 4/1 Катарина Алексић, „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 3. на општинском
21. 4/1 Маша Драмићанин, Математички квиз (екипно) – 2. на општинском; Трка за срећније детињство – 1. на општинском; Атлетско такмичење „Брзином до звезда“ (екипно) – 1. на општинском
22. 4/1 Ана Мандић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – староградска песма
23. 4/1 Ирина Милићевић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – стари мајстори
24. 4/1 Немања Мирковић, Трка за срећније детињство – 3. на општинском
25. 4/1 Катарина Пантовић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – изворна народна песма; Отворени куп Србије за пионире и јуниоре у те-квон-доу – 1. на републичком
26. 4/1 Софија Радовановић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – страна народна песма; Отворени куп Србије за пионире и јуниоре у те-квон-доу – 2. на републичком
27. 4/2 Лара Грандић, „Ђачка песничка сусретања“, Пријатељи деце – 3. на општинском; Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 1. на општинском – савремена дечја забавна песма
28. 4/3 Теодора Брекић, „Најлепша песма о пауку“, Покрајински завод за заштиту животне средине из Новог Сада – 1. место на републичком нивоу
29. 4/3 Ивона Милосављевић, Трка за срећније детињство – 3. на општинском; Атлетско такмичење „Брзином до звезда“ (екипно) – 1. на општинском
30. 4/3 Лука Ристановић, „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 3. на општинском

ПЕТИ РАЗРЕД

31. 5/1 Марија Зеленбаба, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – савремена дечја забавна песма
32. 5/1 Маша Јовановић, Соло певачи и млађи вокални састави (терцет), Пријатељи деце – 1. на општинском
33. 5/1 Киша Митровић, Соло певачи и млађи вокални састави (терцет), Пријатељи деце – 1. на општинском
34. 5/1 Наталија Митровић, Математика – 3. на општинском
35. 5/1 Маша Трошић, Соло певачи и млађи вокални састави (терцет), Пријатељи деце – 1. на општинском
36. 5/2 Лазар Антић, Историја – 3. на општинском; Математика – 3. на општинском; „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 3. на општинском
37. 5/2 Даница Бронзић, Атлетика (100 м) – 3. на општинском; Трка за срећније детињство – 1. на општинском
38. 5/2 Елена Јовановић, Трка за срећније детињство – 3. на општинском
39. 5/2 Вељко Латиновић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
40. 5/3 Ђорђе Брадић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
41. 5/3 Вук Ђукић, Математика – 3. на општинском; Математички квиз (екипно) – 2. на општинском
42. 5/3 Александар Пешић, Математика – 2. на општинском
43. 5/3 Лука Симић, Математика – 2. на општинском

ШЕСТИ РАЗРЕД

44. 6/1 Вук Бућковић, Атлетика (100 м) – 1. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском
45. 6/1 Лара Ђековић, Рукомет (екипно) – 3. на општинском
46. 6/1 Слободан Јањић, Историја – 3. на општинском; Математика – 3. на општинском; Физика – 1. на општинском; Квиз „Дани духовности“, ЦКО Раковица (екипно) – 1. на општинском; Међународно квиз такмичење Немањићи (екипно), Фондација „Мир Божји“ – такмичење у финалу
47. 6/1 Марија Јевтић, Техника и технологија (такмичење модела – ракетно моделарство) – 3. на општинском
48. 6/1 Ана Комлен, Математика – 3. на општинском; Физика – 2. на општинском, 3. на окружном; Математички квиз (екипно) – 2. на општинском; Техника и технологија (такмичење модела – ракетно моделарство) – 3. на општинском
49. 6/1 Лазар Крачуновић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
50. 6/1 Коста Тодоровић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
51. 6/2 Ирена Валиџић, Рукомет (екипно) – 3. на општинском; Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
52. 6/2 Јана Живановић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
53. 6/2 Вукашин Јовановић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
54. 6/2 Вук Јокић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
55. 6/2 Лена Маринковић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
56. 6/2 Томо Милић, Ликовни конкурс „Патријарх Павле“, ЦКО Раковица – 3. на општинском
57. 6/2 Миа Нешић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
58. 6/2 Јована Ристић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
59. 6/2 Анђела Сташевић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 3. на општинском – староградска песма
60. 6/2 Милош Стевановић, Физика – 2. на општинском
61. 6/2 Елена Степановић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
62. 6/2 Дуња Тадић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
63. 6/2 Милица Танасковић, Квиз „Дани духовности“ (екипно), ЦКО Раковица – 1. место на општинском; Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
64. 6/3 Срђан Бекић, Трка за срећније детињство – 3. на општинском
65. 6/3 Алекса Богдановић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
66. 6/3 Гала Глишић, Физика – 1. на општинском, 3. на окружном
67. 6/3 Јован Граовац, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
68. 6/3 Миа Дамњановић, Квиз „Дани духовности“ (екипно), ЦКО Раковица – 1. место на општинском
69. 6/3 Вања Милићевић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
70. 6/3 Катарина Милошевић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – стари мајстори
71. 6/3 Душица Миљић, Квиз „Дани духовности“ (екипно), ЦКО Раковица – 1. место на општинском

СЕДМИ РАЗРЕД

72. 7/1 Лука Димитријевски, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
73. 7/1 Милица Миловановић, Атлетика (скок удаљ) – 3. на општинском; Атлетика (штафета – екипно) – 3. на општинском; Рукомет (екипно) – 3. на општинском
74. 7/1 Ана Петрица, Рукомет (екипно) – 3. на општинском
75. 7/1 Огњен Спаић, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
76. 7/1 Исидора Ташков, Рукомет (екипно) – 3. на општинском
77. 7/1 Милица Узелац, Рукомет (екипно) – 3. на општинском
78. 7/1 Владимир Цаковић, Физика – 3. на општинском; Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
79. 7/2 Теодора Јеремић, Хемија – 2. на општинском
80. 7/2 Владимир Лаловић, Фудбал (екипно) – 3. на општинском
81. 7/2 Матеја Николић, Математички квиз (екипно) – 2. на општинском; Информатика и рачунарство – 1. на општинском; Међународно квиз такмичење Немањићи (екипно), Фондација „Мир Божји“ – такмичење у финалу
82. 7/2 Виктор Савић, Српски језик и језичка култура – 3. на општинском
83. 7/2 Весна Шалипур, Трка за срећније детињство – 1. на општинском
84. 7/3 Јован Брадић, Атлетика (скок удаљ) – 2. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском; Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
85. 7/3 Лука Зувић, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
86. 7/3 Вукашин Ивановић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном
87. 7/3 Алекса Илић, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
88. 7/3 Никола Николић, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
89. 7/3 Петар Николић, Хуманитарни турнир у фудбалу (екипно) – 1. на општинском
90. 7/3 Ива Ристић, Атлетика (штафета – екипно) – 3. на општинском; Рукомет (екипно) – 3. на општинском

ОСМИ РАЗРЕД

91. 8/1 Андрија Јокић, Српски језик и језичка култура – 3. на општинском; Историја – 2. на општинском
92. 8/1 Алекса Медић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном
93. 8/1 Димитрије Миловић, Српски језик и језичка култура – 1. на општинском; Енглески језик – 3. на општинском, 2. на окружном; Хемија – 1. на општинском; Биологија – 2. на општинском
94. 8/1 Павле Пантовић, Техничко и информатичко образовање (такмичење модела – ауто моделарство) – 2. на општинском
95. 8/1 Мина Тројановић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – популарна песма свих епоха
96. 8/2 Вук Вишњић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном; Баскет 3x3 – 2. на окружном
97. 8/2 Марта Габалдо, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
98. 8/2 Филип Гогић, Атлетика (штафета – екипно) – 1. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском; Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном; Баскет 3x3 – 2. на окружном
99. 8/2 Коста Грујић, Атлетика (штафета – екипно) – 1. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском; Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном
100. 8/2 Лука Лаловић, Атлетика (800 м) – 1. на општинском
101. 8/2 Лука Луковић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном; Баскет 3x3 – 2. на окружном
102. 8/2 Исидора Магазин, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 2. на општинском – староградска песма
103. 8/2 Александар Манојловић, Математика – 1. на општинском „Архимедесово“ такмичење „Мислиша“ – 3. на општинском; Физика – 1. на општинском, 1. на окружном; Хемија – 3. на општинском
104. 8/2 Станко Мирило, Атлетика (штафета – екипно) – 1. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском; Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном; Баскет 3x3 – 2. на окружном
105. 8/2 Теодора Мирковић, Атлетика (бацање кугле) – 2. на општинском; Рукомет (екипно) – 3. на општинском
106. 8/2 Немања Павловић, Историја – 1. на општинском; Математика – 1. на општинском; Физика – 1. на општинском; Хемија – 3. на општинском; Међународно квиз такмичење Немањићи (екипно), Фондација „Мир Божји“ – такмичење у финалу
107. 8/2 Наталија Петровић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском; Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 3. на општинском – изворна народна песма
108. 8/2 Елена Радовановић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
109. 8/2 Доротеа Радуловић, Рукомет (екипно) – 3. на општинском; Атлетика (штафета – екипно) – 3. на општинском; Атлетика (100 м) – 1. на општинском
110. 8/2 Марко Тишма, Атлетика (штафета – екипно) – 1. на општини; Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном; Баскет 3x3 – 2. на окружном
111. 8/2 Милица Тишма, Рукомет (екипно) – 3. на општинском
112. 8/3 Матија Бјелић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном
113. 8/3 Вук Кујунџић, Атлетика (бацање кугле) – 3. на општинском; Фудбал (екипно) – 3. на општинском
114. 8/3 Николина Сташевић, Соло певачи и млађи вокални састави, Пријатељи деце – 1. на општинском – страна народна песма
115. 8/4 Бојана Брадић, Атлетика (100 м) – 2. на ошштинском; Атлетика (штафета – екипно) – 3. на општинском
116. 8/4 Бошко Кукањац, Енглески језик – 3. на општинском, 1. на окружном; Руски језик – 2. на општинском и 1. на окружном; Математика – 2. на општинском; Математички квиз (екипно) – 2. на општинском; Физика – 2. на општинском; Биологија – 3. на општинском; Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском; Литерарни конкурс „Деца Раковице о патријарху Павлу“ – 1. на општинском; Ђачка песничка сусретања, Пријатељи деце – 1. на општинском
117. 8/4 Михаило Радивојевић, Кошарка (екипно) – 1. на општинском и 3. на окружном
118. 8/4 Душица Соковић, Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском
119. 8/4 Сара Шћекић, Српски језик и језичка култура – 3. на општинском; Ликовни конкурс сликања по бетону „Да право дете свако ужива лако“ (екипно) – 3. на општинском

Учеником генерације проглашен је Бошко Кукањац 8/4, а спортистом генерације – Марко Тишма 8/2.

Када је реч о осталим ученицима осмог разреда, с обзиром на најуспешнији резултат од осам школа на општини што се тиче квалификационог испита, надамо се да ће нам и наредне генерације бити сјајне као што нам је ова била, а ми им желимо успеха и на наредним степеницама (са)знања.

Више фотографија погледајте на нашој фејсбук страници овде.

Календар догађаја

Архива за 2020.

Top