У посети ВМА

Колико је важна сарадња школе и родитеља, сведoчи и чињеница да су ученици 6/1 и 6/2 са својим одељењским старешинама Јелисаветом Хрњаковић и Тијаном Морић посетили ВМА, чију нам је посету омогућила Снежана Ђорђевић, мама наше ученице.
На одељењу за фармацеутску технологију ученици су могли да виде и сазнају како изгледају савремене лабораторије у којима се производе лекови, фармацеутске креме, реагенси и раствори. Видели су збирку лековитих биљака, чули како се користе и како се препознаје свака од њих. Такође су посетили и одељење за токсикологију, где су могли да се упознају са начином одређивања присуства токсина у телу из различитих узорака.
Ова посета је била од изузетног значаја за ученике, јер су проширили своје знање из предмета Чувари природе, а у оквиру пројекта Професионална оријентација, могли су да се упознају са различитим занимањима у области медицине.