МЕЂУНАРОДНИ КОНКУРС „СТРИП КАИШ 2020“

Дечји културни центар Београд је и ове школске године одржао, четврти по реду, међународни конкурс посвећен деветој уметности – стрипу. Стрип каиш је, на први поглед, једноставна уметничка форма која представља спој ликовних и литерарних елемената. Међутим, није лако занимљиву и језгровиту идеју композиционо добро уклопити. Интересовање ученика за овај конкурс било је огромно – на адресу Дечјег културног центра пристигло је (чак) 870 радова из земље и иностранства.
Ученици наше школе одлично су се снашли у улози мајстора стрипа, о чему говоре освојене награде и похвале:
У другој старосној категорији (од 7 до 10 година) ТРЕЋА НАГРАДА припала је Ђорђу Глишићу 3/3 (ментор: Виолета Учур), а похвале су добиле ученице Лана Драмићанин 3/3 (ментор: Виолета Учур) и Кристина Тончев 1/2 (ментор: Маја Динић).
У трећој старосној категорији (од 11 до 14 година) ТРЕЋУ НАГРАДУ освојила је Теодора Милошевић 5/3, а индивидуалне похвале су добиле ученице Теодора Јеремић 8/2 и Ирина Милићевић 5/1, док је Ања Буторац 8/3 добила похвалу за таблу. Ментор ученика била је ликовни педагог Тања Ђокић.
Традиционална изложба најуспелијих дечјих радова биће организована у виртуелном окружењу 6. фебруара и биће доступна на Јутјуб-каналу Дечјег културног центра. Уживаћемо у одабраним радовима наших ученика: Лазара Стојковића 1/2, Ивоне Милосављевић 5/3, Душана Стојановића 5/3 и Анђеле Јевремовић 5/3.
Честитамо свим ученицима и њиховим менторима и радујемо се њиховим будућим успесима!