25. 02. 2020.

Општинска такмичења из информатике, физике и страних језика

Званични крај распуста школске 2019/2020. године обележио је најтрофејнији викенд који је за нама. Ученици наше школе показали су завидне резултате на општинским такмичењима и то из више области, па... ево и редоследа истих...

На општинском такмичењу из информатике, одржаном 22. 2. 2020. у Основној школи „Иво Адрић“, Матеја Николић 7/2 једини је такмичар који је освојио 1. место у категорији 7. разреда. Ментор му је била наставница информатике Биљана Недић.

У недељу 23. 2. 2020, у Основној школи „Иво Андрић“ одржано је општинско такмичење из физике и наши ученици постигли су следеће резултате:
6. разред:
Слободан Јањић 6/1 – 1. награда са максималних 100 бодова
Гала Глишић 6/3 – 1. награда
Милош Стевановић 6/2 – 2. награда
Ана Комлен 6/1 – 2. награда;
7. разред:
Владимир Цаковић 7/1 – 3. награда;
8. разред:
Немања Павловић 8/2 – 1. награда
Александар Манојловић 8/2 – 1. награда
Бошко Кукањац 8/4 – 2. награда.
Ученици су на ово такмичење ишли у пратњи наставнице физике Јелисавете Хрњаковић.

Највише поена на општинском такмичењу из руског језика, одржаном 22. 2. 2020. у Основној школи „Владимир Роловић“, ученик 8/4 Бошко Кукањац имао је од свих учесника највише поена, што му је донело другу награду на овом нивоу. Ментор Бошка Кукањца била је наставница руског језика Тања Тадић.

На општинском такмичењу из енглеског језика, такође одржаном у Основној школи „Владимир Роловић“ дан касније 23. 2. 2020. , двојица ученика наше школе освојила су ТРЕЋЕ место. То су Бошко Кукањац 8/4 и Димитрије Миловић 8/1. Они су међу само шесторо ученика који су остварили довољан број поена за треће место. Ниједан ученик на нашој општини није освојио прво и друго место. Ученике је на ово такмичење водила наставница енглеског језика Биљана Вишњић.

Срдачне четитке свим ученицима и њиховим менторима!