Предавање "Војни пиротехничар у школи"

Ближе се новогодишњи празници, а тако и употреба пиротехничких средстава, зато су представници Војске Србије и Црвеног крста Раковице ученицима трећег разреда наше школе одржали предавања у вези са неправилном употребом пиротехничких средстава и њиховим складиштењем у супротности са прописима. Присутне ученике, којих је било седамдесет двоје, и њихове учитељице (Наташу Јаредић, Мају Динић и Сању Стајић), одмах на почетку поздравио је председник Скупштине општине ГО Раковица гдин Цвијетин Ђукановић, који је потом представио и најавио госте/предаваче. Ученици су пажљиво пратили предавање припадника Војске, а са посебним интересовањем посматрали су дечака на коме су представници Црвеног крста Раковице демонстрирали прву помоћ при оштећењима проузрокованим коришћењем петарди и ватромета. Највише пажње изазвала је маска на руци једне ученице која је, принципом очигледности, требало да предочи присутнима да краткотрајна, условно речено, задовољства могу произвести трајне и погубне последице, у шта се можете и сами уверити посматрајући фотографију "оштећења". Надамо се да су предавања била вишеструко корисна, те да ће наши трећаци вршњачки едуковати оне који јуче нису били у школи, као и старије и млађе од себе.