"Солунци говоре"

Наша представа „Солунци говоре" изведена је 31.10.2018. год. у нашој школи поводом обележавања 100 година од завршетка Првог светског рата. У организацији представе учествовало је 54 ученика петог, шестог, седмог и осмог разреда који су претходне четири недеље вежбали текст, рецитације, песме и покрете са наставницом Српског језика Јеленом Трошић, наставницом Историје Добрилом Кузмановић и наставницом Енглеског језика Биљаном Вишњић. Сцену је са својим ученицима направила наставница Техничког образовања Јелена Беседић. Специјални гости ове вечери били су Марко Качаревић и Марија Баљевић, чланови појачког састава СрБски Православни Појци који су отпевали песму „Војвода Степа на коњу јаше“ и својим наступом све присутне оставили без даха. Од песме „Ово је Србија“ којом је представа почела смењивале су се сцене у којима су наши ученици приказали, и пред нама оживели обичне људе и њихове судбине као и чувене војнике и војводе у пресудним тренуцима Великог рата. Успешно су искоришћени видео прилози са војводом Радомиром Путником и Живојином Мишићем које су глумили наши ученици. Песму „Тамо далеко“ пратио је играчки наступ који је употпунио целокупни уметнички доживљај. На крају, уз громогласан аплауз гледалаца, поклонили су се наши глумци, достојанствени и срећни што су били део овог свеобухватног програма. Хвала наставници веронауке Јелени Војиновић која је омогућила да у нашој школи наступе два члана ансамбла СрБски Појци. Посебно хвала свим породицама наших ученика који су нам обезбедили униформе, ношње и остале реквизите.

ДЕЦО, НАШИ ГЛУМЦИ, БРАВО!

Више фотографија са овог догађаја погледајте на нашој фејсбук страници - овде.